• Przedszkole
  • Przedszkole
    Przedszkole "Wesoły dzwoneczek" w Mszanie

Próbny alarm przeciwpożarowy

17 październik odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Celem próbnej ewakuacji jest nabywanie umiejętności i wyrabianie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji. Dzieci, kadra pedagogiczna oraz pracownicy obsługi, dzięki prowadzonym ćwiczeniom mają okazję sprawdzić i zapoznać się z działaniami prowadzonymi podczas ewakuacji osób przebywających w budynku przy zachowaniu wszystkich niezbędnych procedur. Wszystkie przedszkolaki świetnie się spisały podczas ewakuacji i w nagrodę dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki z bliska oraz wejść do środka, przymierzyć kask, a także spróbować jak to gasi się pożar wężem strażackim.

straz 2

straz