• Przedszkole
  • Przedszkole
    Przedszkole "Wesoły dzwoneczek" w Mszanie

Obchody Święta Niepodległości

W dniu 8 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. W tym dniu dzieci przyszły ubrane w barwach ojczystych, a dodatkowo każda grupa wykonała flagę Polski inną techniką. Obchody rozpoczęły się od projekcji filmu pt.: „Mały Polak” wyświetlonego na dużym ekranie. Był również quiz wiedzy o Polsce, dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny.
Na zakończenie dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

NP1

NP2