Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

ul. Beskidzka PU 137 nr 1

ul. Zdrojowa 5,

tel. 32 476 10 25, 32 733 10 53

prowadzi nieodpłatnie WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU dla dzieci od 0 do 7 roku życia, które nie podjęły jeszcze obowiązku szkolnego.

Poradnia pracują w oparciu o program autorski założycielki - surdologopedy Jolanty Falany - Kozłowskiej zweryfikowany ponad 20- letnim doświadczeniem i nieustannie wzbogacany.

Aby dziecko mogło być objęte zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju, musi posiadać:

• opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydaną przez zespół orzekający (opiniujący) z publicznej lub niepublicznej poradni psychologiczno - pedagogicznej (możliwe jest uzyskanie opinii w naszej poradni, przyjmujemy również opinie z innej placówki)
  • zaświadczenie lekarskie na specjalnym druku (wzór do pobrania)
  • opinię przedszkola, jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola
  • wniosek rodziców o przebadanie dziecka i wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju (wzór do pobrania)

Kto może korzystać z wczesnego wspomagania rozwoju:

Dzieci od 0 do 7 lat, których rozwój przebiega nieprawidłowo - jest opóźniony, nieharmonijny, występuje upośledzenie umysłowe lub zagrożenie takim upośledzeniem.

CO PROPONUJEMY?

• kompleksową diagnozę rozwoju dziecka
  • stałą, wielospecjalistyczną opiekę konsultacyjną dla rodzin
  • indywidualną terapię prowadzoną przez psychologów, logopedów i pedagogów, innych specjalistów