Powiatowy Konkurs Wiosennej Piosenki Dziecięcej
18 maja w naszym przedszkolu odbył się II Powiatowy Konkurs Wiosennej Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Bożenę Sitek – nauczycielkę naszego przedszkola W konkursie wzięło udział 13 uczestników z różnych placówek Powiatu Wodzisławskiego. W komisji oceniającej uczestników zasiedli:
Krzysztof Fulneczek - muzyk, nauczyciel, Dyrektor Raciborskiego Ogniska Muzycznego FULNART
Magdalena Klimek – nauczycielka śpiewu, wokalistka,
Barbara Grobelny – wicedyrektor PSM I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śl.
Wydarzenie miało na celu wspieranie dziecięcej aktywności artystycznej, popularyzację piosenek o tematyce wiosennej oraz rozwijanie muzycznej wrażliwości najmłodszych. Konkurs był również okazją do integracji przedszkolnych środowisk kulturalnych. Komisja konkursowa wyłoniła po trzech laureatów w każdej z dwóch kategorii wiekowych. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a mali artyści udowodnili, że muzyka i śpiew to ich prawdziwa pasja.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział, a nauczycielom za przygotowanie. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
W kategorii dzieci młodszych (3,4 – latki)
I miejsce – Antonina Grzegoszczyk ( 4 lata) z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Turzy Śląskiej (nauczyciel: Aleksandra Musioł)
II miejsce – Lena Grycman (4 lata) z Przedszkola „Wesoły dzwoneczek” w Mszanie (nauczyciel: Alina Grzegoszczyk)
III miejsce – Paulina Wiecha (4 lata) z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czyżowicach (nauczyciel: Małgorzata Groworek)
Wyróżnienie otrzymała – Maja Chlebik (3 lata) z Przedszkola Publicznego nr 1 im. „Gromadki Misia Uszatka”
W kategorii dzieci starszych (5,6 – latki):
I miejsce – Laura Musioł (5 lat) z Przedszkola Akademia Wyobraźni w Marklowicach (Nauczycielki: Klaudia Sieniawska, Ilona Ledwoń)
II miejsce – Hiacynta Macura (5 lata) z Publicznego Przedszkola nr 9 w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim (nauczyciel: Anita Firla)
III miejsce – Amelia Cichecka (5 lat) z Przedszkola Publicznego nr 15 w Wodzisławiu Śląskim (nauczyciel: Monika Maciuga – Ponkała)
Wyróżnienie otrzymała – Pola Maślanka (6 lat) z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czyżowicach (Nauczyciel: Katarzyna Maszkiewicz)
GRATULUJEMY RAZ JESZCZE ZWYCIĘZCOM!!!
Do zobaczenia w przyszłym roku na trzeciej edycji


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!